Çağlayan Halı Yıkama Firması

Çağlayan Halı Yıkama Fabrikası

Çağlayan Halı Yıkama Fabrikası

Çağlayan halı yıkama işlemleriniz için firmamıza güvenle başvuru yapabilirsiniz. Planlı çalışmaları, eğitimli personeli ve teknolojik donanımıyla kurumsal özellikteki firmamız size taleplerinizi fazlasıyla sunacaktır. Halı yıkama işlemlerinde kullanılan cihazlar en yeni teknoloji ürünüdür ve bütün işlemlerde halıların yapısı bozulmadan işlem gerçekleştirilmesine özen gösterilir.

Halılar Yılda Kaç Kere Yıkanmalı?

Halılarınızın normalde senede 2 kere yıkatılması idealdir. Ancak bu miktar kullanım şekli ve sürecine göre değişebilir. Kapalı bir yerde duran ve hiç kullanılmayan halılar varsa bu durumda yılda 1 kere de yeterli olabilir. Bunu söylerken; rutubetsiz, günel alan ve havadar bir yer olması kaydıyla. Aksi takdirde, halılarınızda küflenme başlayarak, evinizin tamamına yayılabilecek ağır bir küf kokusu ile karşılaşabilirsiniz. Oturma odası gibi yerlerde halılar daha yoğun şekilde kirlenir ve yılda iki kere temizletilmesi önerilir. Halınızın üzerinde kir  görünmese bile diplerinde mayt denen canlılar vardır ve bunlar alerji hastaları ya da bebekler için sıkıntı oluşturabilir. Yıkama işlemi sonrasında mayt ve akarların da temizliği sağlanmış olur. Bu noktada bahsedilmesi gereken bir diğer önemli nokta da, halılarınızda oluşan lekelere yapılan ani müdahaledir. Halılarınızda oluşan lekelere doğru müdahale etmezseniz kalıcı leke oluşma süreci de hızlanacaktır. Bu sadece maddi kayıp getirmez, aynı zamanda halılarınızın özelliklerini kaybetmesi anlamına da gelir. Bir halı ne kadar az işlem görürse o kadar uzun süre kendi yapısını kaybetmez. Kullanacağınız kimyasal leke çözücüler veya deterjanlar, halı ipliklerinin ilmek yapılarının altında kalan, baktığınızda halının altı diye tabir ettiğiniz sık dokulu kısımın, tamamen deforme olmasına sebebiyet verir. Bu deformasyon sonrasında, 10 yıl kullanacağınız bir halıyı, en fazla 3 yıl kullanabilirsiniz. Çağlayan halı yıkama firmamız, halılarınızın tüm hassasiyetinin farkında olarak işlem yapmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

Bazı yerlerde halıların taşınarak yıkama merkezlerine getirilmesi zor olabilir ya da müşterilerimiz bunu istemeyebilir. Bu gibi hallerde firmamızdan yerinde yıkama hizmetleri alabilirsiniz.  Nerelerde bu tür işlemlerin olduğu örneklendirilirse, oteller, camiler, halıfleks olan işletmeler yerinde yıkama işlemlerine daha fazla başvuru yapmaktadır. Bu tür yerlerde makinelerle yerinde yıkama işlemlerinin yapılması büyük bir avantaj sağlar. Örneğin camide geniş bir alandaki toplanan halılar düşünülürse bunların kaldırılması ve yıkama merkezine getirilmesi zaman kaybı olacaktır. Makinelerle hiç kaldırma işlemi yapmadan oldukları yerde hızlı bir şekilde temizlenirler. Aynı şekilde halıfleskler de yüzeyle yapışık derecede bütünleştiğinden, bunların zeminden ayrılarak merkeze getirilerek yıkanıp temizlenmesi sorunsuz gerçekleştirilir. Yıkanıp temizletilmiş halıfleksinizin, önceki gibi montaj işlemi tarafımızdan yapılmamaktadır. Bu durum da, müşterilerimiz için ayrıca bir maliyet anlamına gelmektedir. Bu konun hassasiyetine bir cümle daha ilave etmemiz gerekirse, yerinden çıkartılan halıfleksler, tecrübe ile sabit olarak, aynı şekilde yerlerine montajları yapılamamaktadır. Biz bu durumda ki halıfleksler için, yerinde yıkama hizmeti alınmasını veya, kirlenen yıpranan halıflekslerin yenisi ile değiştirilmesini tavsiye ediyoruz. Biz işlem yaparak para kazanalım düşüncesinde değiliz. Bu sebeple müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Yerinde yıkama işlem sürecinin nasıl devam ettiğinden de bahsetmekte fayda var.  Müşterilerimiz talep ettikten sonra halı türüne göre uygun deterjan ve makine ile verilen zamanda adrese gelinir. Eğer işletme halıları yıkanacaksa, genel işleyişi engellemeyen zamanlarda temizlik yapılır.

Halı Yıkama Fiyatları?

Çağlayan halı yıkama firmamızda halı yıkama fiyatlarını belirleyen bazı kriterler bulunmaktadır. Diğer firmaların durumu, piyasadaki genel ücretler, yıkama yapılacak alan büyüklüğü, halı sayısı, makine kullanımı ve personel sayısı gibi sıralanabilir. Halı miktarı ve yerinde yıkamada işleminde ki alan büyüklüğü ne kadar çoksa, ücrette de aynı oranda yükselecektir. Bunların dışında bir diğer belirleyici de halı türleridir. Yani; halılarınızın dokuma özellikleri ve buna yönelik uygulanacak işlemler fiyatları belirleyecektir. Makine halılarında bile deterjan kullanımı değişebildiğinden, çeşitlerin önemli olduğu söylenebilir.