Halı Nasıl Yıkanır

Halı Yıkama Firmaları Halı Yıkaması

 

Halı Nasıl Yıkanır


Halı Nasıl Yıkanır
 sorusunun cevabı basittir. Toplanan halılarınız, cinslerine, boylarına, türlerine göre ayrılırlar. Otomatik makineler, Elde ve Tek Fırçalı makinede yıkanması gerekenler, sadece elde yıkanması gerekenler gibi yıkama türlerine göre ayrıştırılan halılar, tek tek özenle yıkanır.

Lütfen bu sayfada ki yazılanlara bakarak, halılarınızın nasıl yıkanıp temizlenmesini istediğinize karar veriniz. Bizler, sizin vereceğiniz karara istinaden gerekli işlemleri özellikle el dokuma, antika, milas gibi halılarınız için yapmaktayız.

Bazen sizler için maddi değerinden çok manevi değeri olan halılarınızda bize ulaşmaktadır. Kimi halı sahipleri, daha önce halılarını başka firmalara vermiş ve halıları ile ilgili sıkıntı yaşamışlardır. Biz bu durum ile gerçekten çok sık karşılaşmaktayız.

Otomatik makineleri sorunlu olan yıkama firmalarında halıyı sıkıştırarak veya gererek yıkanma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Bu kişilerin yaptığı bir hareket değil, aksine makinenin gücünün yetmemesi veya zamanında bakımlarının gerçekleştirilmemiş olması ile birebir doğru orantılıdır. Bahsettiğimiz durum, tekstil ürünü olan bir halının dokusunun üzülmesi veya yıpranmış olması durumunu ortaya çıkartmaktadır. Biz bu gibi durumlara maruz kalmamak adına, otomatik makinelerin haricinde, hem eski usul elde, hemde elde ve tek fırçalı makine ile yıkama ve temizlik işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
Bunun müşterilerimize kazancı; Sorunsuz, temiz halıların kendilerine teslim edilmesi oluyor. Bizim içinse, daha fazla insan iş gücü, zaman ve emek şeklinde geri dönüşü olmaktadır.

Elde ve Fırçalı Makine ile Halı Yıkama başlığında anlatmaya çalıştığımız hususlarda, çok hassas olan müşterilerimiz bulunmaktadır. Ve siz haklısınız. Bizlerde en az sizler kadar bu konuda hassas davranıyoruz.

Sizin için maddi veya manevi değeri yüksek olduğunu belirttiğiniz tüm halılarınızı, elde yıkama işlemine tabi tutuyoruz. Halınızı bize teslim ederken, teslim fişi üzerine mutlaka nasıl yıkanmasını istediğinizi yazdırınız. Teslim fişi üzerine yazıldığını mutlaka kendiniz görünüz.

 

Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir

ERA 111 bitkisel şampuan ve şebeke suyu ile halılarınız otomatik makinede yıkanırlar. Makinede ki süreç dahilinde, durulama işlemleri yapılır.

Otomatik Makine ile Halı Yıkama

Halı Yıkama Makinesi

 

Otomatik halı yıkama makinesinden çıkan halılar, sıkma makinesine alınırlar. Sıkma makinesi içerisine bol su verilerek, tekrar durulama ve peşinden sıkma işlemi gerçekleşir. Sıkma makinesinden çıkan halılarınız, tekrar kontrol edilerek, herhangi bir kir, leke olmadığının kontrolünden sonra, kurutma alanlarına alınarak, halılarınız kurumaya bırakılır. Kurutma ünitesi yüksek hava akımı oluşturabilecek gerekli vantilatör ve ısı sistemi ile donatılmıştır. Hava akımının ve sıcaklığın etkisi ile, halılarınız kısa süre içerisinde kurutulmuş bir şekilde askılardan alınır.

 

Elde ve Fırçalı Makine ile Halı Yıkama
Halı Yıkama Makinesi

 

Tek fırçalı halı yıkama makinesinden çıkan halılar, sıkma makinesine alınırlar. Daha sonra, elde yıkama işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında Sıkma makinesi içerisine bol su verilerek, tekrar durulama ve peşinden sıkma işlemi gerçekleşir. Sıkma makinesinden çıkan halılarınız, tekrar kontrol edilir. Herhangi bir kir, leke olmadığının kontrolünden sonra, kurutma alanlarına alınarak, halılarınız kurumaya bırakılır.

 

 

 

Elde Halı Yıkama

Halı Yıkama Makinesi

 

Elde Halı Yıkama işlemi gerçekleştirilir. Sonrasın’da Sıkma makinesi içerisine bol su verilerek, son durulama ve peşinden sıkma işlemi gerçekleşir. Sıkma makinesinden çıkan halılarınız, kontrol edilir. Herhangi bir kir, leke olmadığının kontrolünden ardından, kurutma alanlarına alınarak, halılarınız kesinlikle doğal kurumaya bırakılır. Kurutma odasına alınmaz.

 

 

Kurutma Şekli

Halı Kurutma Ünitesi

 

Kurutma ünitesi yüksek hava akımı oluşturabilecek gerekli vantilatör ve ısı sistemi ile donatılmıştır. Hava akımının ve sıcaklığın etkisi ile, halılarınız kısa süre içerisinde kurutulmuş bir şekilde askılardan alınır.

Askılardan alınan halılar, son kalite kontrol aşamasında kontrol edilir, paketleme ünitesinde paketlenerek teslimata hazır hale getirilirler.

Halı Nasıl Yıkanır ve Halı Yıkama Aşamaları nelerdir sorularına dair açıklamalarımız, bilgi olarak yeterli gelmediyse bize iletişim sayfamızdan ulaşarak veya telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

https://goo.gl/iZgX1x

Kapıda nakit veya Kredi Kartı ile ödeme imkanıyla.

 

Hizmet alan tüm müşterilerimizin, sayfanın alt tarafında yer alan Memnuniyet Anketini doldurmasını rica ederiz.