Halı Yıkama

İstanbul Halı Yıkama

Halı Yıkama

Ücretsiz servisimiz kapınızdan teslim alır. Fabrikamızda toz alma ünitesinde tozları alınır. Toz alma makinesi, yüksek emiş güçlü yapısı ile, halınızın alt ve üst kısımlarından tozları alır. Bu aşamanın ardından, halınız yıkanma aşamasına hazır hale getirilir.

Yıkama aşaması başlamadan önce, halınız üzerinde bulunan kir ve lekelerin tespitleri gerçekleştirilir. Kirlerin ve lekelerin cinslerine göre, kullanılması gereken organik çözücüler kullanılır. Bu çözücüler halınız üzerinde ki yoğun kir ve lekenin çıkmasını sağlar.

Halı Yıkama Temizleme aşamasına kadar gelen halılar, halı içerisinde bulunan normal kir olarak adlandırdığımız kir, leke ve kötü kokular hariç genel temizliğe hazır olmuş olurlar. Burada MAYT / AKAR adı verilen bakteri ve mikroplardan dezenfekte edilirler.

Halı Yıkama sistemi üç farklı şekilde halılarınıza uygulanır.

  1. Otomatik makinelerde yıkama temizleme ile
  2. Tek fırçalı makine ile elde yıkama ve temizleme
  3. Tamamı Elde yıkama temizleme

Otomatik makinelerde yıkama temizleme işlemi

Otomatik makinelerimiz, halılarınızı baştan sona kadar yıkayıp temizlemek üzere dizayn edilmiştir. Halınızın temizliği ve hijyeni için, en uygun organik temizleme şampuanı kullanılır.
Makineye giren halınız, özel şampuan ve su ile ıslatılır. Ardından, makinenin fırçaları ile fırçalanır. Daha sonra durulama aşamasına geçilir. Durulama aşamasında, eskiden uygulanan gelberi yöntemi kullanılır. Yani halı üzerinde ki tüm şampuan, halının alt ve üst kısmından temizlenene kadar, şehir şebekesi suyu ile yıkanır. Yıkama işleminin tamamlanmasının ardından, halınız rulo olarak sarılmış olur.

 

Tek Fırçalı Makine ile Elde Yıkama Temizleme İşlemi

Halınızın temizliği ve hijyeni için, en uygun organik temizleme şampuanını kullanırız.
Sizin için manevi değeri olan, eskidiği halde atamadığınız halılarınız varsa, bu halılarınızı dilerseniz tek fırçalı makinemiz ile yıkayarak temizliyoruz. Halınızın yıpranmaması ve daha fazla deforme olmaması için maksimum hassasiyet gösterilerek halınız çift taraflı olarak yıkanmaktadır. Gerekli görülen her noktası, elde yıkama işlemine tabi tutulur.

Halınız yıkandıktan sonra, durulama aşamasına geçilir. Gelberi sistemi ile halınız, tamamen durulandığı zamana kadar elde işlem görür. Durulaması tamamlanan halı, rulo haline getirilerek bir sonraki aşama olan halı sıkma işlemine alınır.

 

Elde Yıkama Temizleme İşlemi

Bazı halılar vardır, çok değerlidir. Manevi değeri ve satmak isteseniz maddi değeri de çok yüksektir. Tarihi önem taşıyan Antika halılar‘dır. Bu halılarınızın tek fırçalı veya otomatik makineye girmesini sizlerin istemeyeceği gibi, bizlerde istemeyiz. Zira yıpranmış bu halılar, makine fırçalarının dönüş gücüne dayanamayarak parçalanma riski taşırlar. Kimse böyle bir riske girmek istemez. Sizin diğer halılarınız dan ayrıcalıklı olarak, değer verdiğiniz her halınızı, eski usul EL’de YIKAMA sistemi ile yıkıyor ve temizliyoruz. Çünkü onlar bizler içinde çok değerli.

https://goo.gl/frVvUM

Kapıda nakit veya Kredi Kartı ile ödeme imkanıyla.

 

Hizmet alan tüm müşterilerimizin, sayfanın alt tarafında yer alan Memnuniyet Anketini doldurmasını rica ederiz.