Koltuk Nasıl Yıkanır ?

İstanbulda Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Öncelikle koltuğumuzun ve kumaşının türü netleştirilir. Ardından varsa lekelerin durumu ve kumaşın nüfuzuna ne derece işlemiş olduğu tesbit edilir. Bu konular netleştirilmeden temizlik sistemi tayin edilmez. Sulu / Köpüklü veya Buharlı temizlik sisteminin uygulanması gerekiyorsa, nerelere ve nasıl uygulanacağı bu noktada belli olur.

Gerekli tesbitler yapıldıktan sonra; Koltuk, çekyat, yatak, sandalye, minderler öncelikle ıslatılır. Islatma işlemi, bir kova suyu koltuğunuzun üzerine dökmek gibi değildir. Tamamen ıslanması ve kirlerin çözülebilmesini sağlayacak miktarda olmalıdır. Kısa bir süre beklenir ve organik doğru şampuan ile koltuklarınızın kirlerinden arındırılması işlemi yapılır. Daha sonra, gerçekten çok güçlü sanayi tipi vakumlama sistemi ile koltuk veya yatak ürünüze atılmış şampuan geri çekilir. Vakumlayarak çekmek, oldukça önemli bir konudur. Doğru vakumlama yapılmamış bir işlem sonrasında, koltuğun veya yatağın suyu ve kiri kustuğunu görebilirsiniz. Gittiğimiz pek çok noktada, suyu ve kiri kusmuş koltuk, yatak, sandalye ve minderlerle karşılaşmaktayız.

Kirlerinden arındırılan koltuğun, varsa lekeleri için uygun organik şampuanı ile elde yumuşak fırça ile fırçalanması işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada, müdahale edilmemiş pek çok lekenin çok rahat çıktığını sizlerde bizlerle beraber göreceksiniz.

Bizler mümkün olduğunca hiç müdahale edilmemiş leke olmasını istesekde, genellikle ilk müdahalenin müşterilerimiz tarafından yapıldığını biliyoruz. Ve üzerinden bir kaç yıl geçmiş olan koltuk takımları ile de karşılaşmaktayız. Bu şekilde olması, neredeyse lekelerin çıkartılabilmesini imkansıza yakın oranda yükseltmektedir.

Ardından su verilip durulanır. Sonra durulama suyu tamamen vakumlanıp çekilir. Müşterimize teslim edilir. Yıkanıp hijyenik temizliği yapılan koltuk, yatak gibi ürünlerinizi; Yaz aylarında ev veya ofis camlarını açarak 6 saat sonrasında kullanabilir durumda olduğunu görebilirsiniz. Kış aylarında ise, 8 saat gibi bir zaman dilimi genellikle yeterli olmaktadır.

Organik, hijyenik ve kaliteli koltuk yıkama hizmetini, diğer memnun müşterilerimiz gibi sizde yaşayarak görebileceksiniz. Bizler her ne kadar buradan bir kaç satır ile sizlere bilgi vermeye çalışsakta, temizliği  yapılmış, kendini “Ben Temiz ve Hijyeniğim” dercesine kendini gösteren koltuk ve yatak gibi olamaz.

Hizmet alan tüm müşterilerimizin, sayfanın alt tarafında yer alan Memnuniyet Anketini doldurmasını rica ederiz.