Koltuk Yıkama

İstanbul Koltuk Yıkama

İSTANBUL KOLTUK YIKAMA

2005 Yılı sonu itibariyle başladığımız hizmetler içerisinde yer alan ve müşterilerimizin bizi tercih etmesi ile bu günlere gelmemizi sağlayan, Koltuk Yıkama hizmetlerimiz, zaman zaman İstanbul dışından dahi talep gelmesini sağlamıştır. İstanbul ili dışında, marmara bölgesi başta, farklı illere de koltuk yıkama hizmeti sunulmuştur. Hizmet kalitemizi yaşayarak gören, farklı illerden çağrılmamıza sebep olan tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Her koltuk kullanılsın veya kullanılmasın kirlenir. İstanbul Koltuk Yıkama olarak bu kirlerin temizliği için garanti verebiliriz. Koltuğunuzun kumaş cinsi her ne olursa olsun, kirlerden arındırılır. Lekeler için hiç kimsenin garanti veremeyeceği gibi, bizlerde garanti veremeyiz. Kumaşlar üzerinde ki lekelerin çıkma ihtimali zayıftır. Gelen personellerimiz bu lekelerin çıkıp çıkmayacağını geldiklerinde söyler.

Bazı kumaş cinsleri lekeyi kendi nüfusuna dahil etmez. Yani lekeler yüzeysel kalır. Gerçekte leke tutmayan kumaşlardan (naylon karışımlı kumaşlar gibi) imal edilmişlerdir. Kumaşın derinlerine işlemez. Bu lekeler ikinci yıkamada neredeyse tamamen çıkar. Eğer bu lekelere işinin ehli uzman bir kadro müdahale ederse, bu lekelerden koltuklarınız arınır.

Lekeler için sizin müdahale ettiğiniz durumlarda da, gerçekten lekenin çıkma ihtimali zayıftır. Kullanılan kimyasal ürünler, en iyi ihtimalle kumaşın renk atmasına, gölgeli bölümler oluşmasına veya koyu kahverengi bir koltuğun ortasında açık renkli sütlü kahve tonlarında bir alan oluşmasına sebep verir. 7 kişilik koltuk takımınızın bu şekilde olmasını istemeyiz. Geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübeye dayanarak şunu gözlemledik. Koltuk Yıkama hizmeti için gelen personellerin, kullandıkları hatalı deterjanların ve uygulamalarla müdahale sonrasında kumaşların bozuldukları, tüylenmelerin oluştuğu, yer yer kumaş renklerinin farklılaşması, bazı koltuk kumaşlarının hatalı uygulamadan yırtılmaları gibi sorunları, hizmet vermek için gittiğimiz yerlerde görüyoruz.

Peki lekeler için ne yapmak lazım? Aslında cevabı net.

Tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi; Hiç bir şekilde, kimse müdahale etmeden ve fazla zaman geçmesine müsade etmeden bizi aramanız, yeni lekelenmiş bir koltuğun, size sorunsuz olarak teslim edilebilmesini sağlamak için çok önemli iki anahtardır. Burada tekrar hatırlatmak istiyoruz. Koltuğun kaplanmış olduğu kumaşın cinsi, en önemli etken durumuna geliyor. Tay tüyünden mi bahsediyoruz, naylon karışımlı bir kumaş cinsinden mi? Koltuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Size hizmet vermek için gelecek olan ekibimize, mümkün olduğunca detaylı bilgi vermeye çalışıyoruz. Aldıkları bilgiye istinaden size geldiklerinde, kullanılacak doğru temizlik malzemeleri ile size geliyorlar.

Vereceğiniz bu bilgiler, aldığınız hizmet kalitesinin artmasını sağlar.

Uyarı : Ne yaptığını bilmeyen, 20 dakika da koltuk yıkayıp çıkan kişilerin müdahalesi sonrası, kurtarabilecek durumda olduğumuz lekelerden, bir daha kurtulma imkanınız kalmayacaktır. Koltuklarınızı kaplatmak zorunda kalabilirsiniz. Daha önce defalarca karşılaşılmış, tecrübe ile sabit bir durumdur.

İstanbul için koltuk yıkama hizmeti en iyi nasıl verilebilir? Kendi iç değerlendirmemizde, tüm birimlerimizde olduğu gibi tartıştığımız konu, hizmet kalitesini arttırmaktır.

Başladığımız günden bu yana, Koltuk Yıkama hizmetimizi alıp memnun olmayan müşterimiz bir elin peş parmağı kadar değildir. Bu bizler için gururlanmamızı sağlayacak en önemli sebep olmasına rağmen, hizmet kalitemizi arttırabilmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Memnun edemediğimiz müşterilerimiz için ne yapabilirdik, hatamız veya eksiğimiz varmıydı sorusunu halen kendimize sormaktayız.

Hijyenik Koltuk Yıkama

Tüm ev – ofis tekstil ürünlerinin en geç her 6 ay’da bir sefer mutlaka temizlenmesi gerektiğini Halı Yıkama sayfalarımızda belirtmiştik. Aynı durum evimizde veya ofislerimizde kullanmakta olduğumuz koltuklarımız içinde geçerlidir.

Kısaca Mite ve Akar olarak tabir ettiğimiz ve sağlığımızı kesinlikle tehdit eden, alerjen rahatsızlıklara sebebiyet veren gözle göremediğimiz bu küçük yaratıklardan kurtulmamız gerekmektedir. Hijyenik temizliklerin, periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Sürekli kullandığımız bu tekstil ürünlerinin, Astım – Bronşit ve Alerjen rahatsızlıklara sebebiyet vermesi ancak bu şekilde önlenebilmiş olur.

Gündelik kullanımda olan Halı ve Koltukların üzerinde bulunan alerjen bakterileri sayesinde, üzerine her bastığımızda veya her oturup kalktığımızda, otururken her hareketimizle, bu bakterilerin oldukları yerden havalanmasını sağlarız. Havada uçuşmaya başlayan bakteriler, bizim ve sevdiklerimizin solunum yollarından girerek, bizlere türlü hastalıklar aşılamış olur. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumanızın en basit yolunu tekrar etmek gerekirse; Tüm ev ve ofis tekstil ürünlerinizi, en geç 6 aylık periyotlar dahilinde hijyenik temizlik yaptırmanızdır. Hijyenik olarak temizlenmiş ürünlerin olduğu yerlerde yaşayan insanlarda ki alerjen ve Astım – Bronşit rahatsızlıklarının sayısının tek haneli rakamlarda gezdiğini söylemek, bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar sonucunda elde edilen istatistiki verileri görmek anlamına gelmektedir. Bu yadsınamaz bir gerçektir.

Gerçek temizlik, hijyenik olarak yapılandır. Hijyenik temizliğin adresi İstanbul Yıkama’dır.

Hizmetlerimizden memnun kalabilmeniz için, tam hijyenik ve doğal ürünler kullanılmaktadır. Kilosu 10 TL olan bir deterjan ile hiç bir ürün için hijyenik temizlik sağlanamaz. Veya 30 dakikada yıkanıp çıkılan 7 kişilik koltuk takımının temizlenmiş olduğu, kesinlikle söylenemez. 7 kişilik bir koltuk takımını en hızlı yıkayıp temizleyebilecek bir ekip, hijyen çalışması yaptığında 30 dakika ile 4 saat aralığında süren bir zaman dilimine ihtiyaç duyar.

Daha önce koltuklarını yıkatmış müşterilerimizin dönüşleri şu şekildedir.

Geldiler ve 15-20 dakikada yıkayıp gittiler.

Günde 17 farklı adreste koltuk yıkıyorlarmış.

Onlar 100 TL’ye yıkıyorlar. Siz ne kadara yıkıyorsunuz?

Bu dönüşleri sağlayan müşterilerimiz için, az önce belirtmiş olduğumuz durumlar söz konusudur. En basitinden şöyle düşünün. İstanbul gibi metropolitan bir şehirde yaşıyoruz. Aynı ilçe içerisinde dahi bir noktadan bir başka noktaya özel aracınızla gitmek istediğinizde bile, bazen saatler alabiliyor. Burası İstanbul ve en büyük sorunlarından birisi trafik. Bizlerde isteriz ki, günde 20 adrese ulaşarak, koltuklarını temizleyelim. Ancak bu konu hem bizler için, hem bu işi hakkıyla yapan hiç bir meslektaşımız için mümkün değildir.

Koltuk yıkarken, makine veya sprey ile koltuğu ıslatıp, ardından koltuğa atmış olduğu suyu çekerek işlem tamamlandı diyenlere inanmayınız.

Her koltuğun kendine has kullanılmış bir kumaş türü vardır. Her kumaş üzerinde aynı deterjan kullanılamaz. Kullanılan deterjanların, mutlaka organik olması gerekir. İnsanlar ve evlerimizde beslemekte olduğumuz evcil hayvanların sağlığına zarar getirmemeli. Geçmiş yıllarımızın tecrübesi ile bunu çok rahat sağlayabiliyoruz. Pek çok firmanın yaptığı gibi, ne olduğu bilinmeyen bulaşık deterjanı gibi bir şeyle, temizlik yapıyormuşuz gibi görünmüyoruz. Organik ürünlerle, Hijyenik temizlik yapıyoruz.

Peki evcil hayvanlarımız demişken, onların bıraktığı dışkı, tüy ve insan sağlığına zararlı ancak kendileri için kesinlikle gerekli bakterilerle yaşadığımızı biliyormusunuz. Kendi üzerlerinde ki bakteriler sayesinde, vücutları üzerinde oluşabilecek hastalık ve yaralanmalara karşı, bağışıklık sistemlerinin çalışmasını sağlayan yapıya sahipler. Ama bu bakteriler, bizler için o kadar masum değiller. Evcil hayvan bulunan evlerin, her ne şartla olursa olsun, 3 ayı geçirmemek kaydıyla, tekstil ürünlerinin hijyenik bakımları gerekmektedir.

Gerekli durumlarda, kullanmakta olduğumuz ürünlerin belgelerini sunabiliriz.

Baktığımızda genel olarak koltuk yıkama işlemi, su ve köpük ile yapılmaktadır. Yıkanacak koltuğun türüne ve kumaşın cinsine göre temizlik buhar ile de yapılmaktadır. Burada karar merci, profesyonel koltuk yıkama ekibimizdir. Müşteri isteğine göre değil, kullandığınız koltuğa, sandalyeye, yatağa, mindere göre değişen doğru çözüm yolu ile hizmet veriyoruz. Herkes kendi işinde uzmandır. Ekibimizin uygun gördüğü hijyenik temizlik sistemi, ürünleriniz için en uygun olan sistem olacaktır. Bunun için gerekli tüm teknik bilgi ve yetkinliğe sahiptirler.

Hizmet alan tüm müşterilerimizin, sayfanın alt tarafında yer alan Memnuniyet Anketini doldurmasını rica ederiz.